Wilki na dobre powróciły do pomorskich lasów. Przed świętami Bożego Narodzenia, w powiecie wejherowskim, wataha wilków, licząca kilkanaście osobników prawdopodobnie zagryzła stado danieli.

Wataha drapieżników w okolicach Wejherowa miała wtargnąć na ogrodzony teren jednego z gospodarstw i zagryźć 17 danieli. Zwierzęta miały rany na szyjach i rozprute brzuchy. Byłby to kolejny udokumentowany atak wilków w województwie pomorskim.

Wilki obserwowane były także na terenie powiatu lęborskiego. W marcu ubiegłego roku, waderę (samicę wilka) z trzema młodymi obserwowano w okolicy miejscowości Ulinia w gminie Wicko. Rok wcześniej, w tym rejonie były dwa wilki, a więc osobników przybywa.

Informacje o wilkach

Czy wilki mogą zaatakować człowieka?

Czy wilki zaatakują ludzi? Fachowcy twierdzą, że to możliwe. Wilki w Polsce nie są nauczone lęku przed człowiekiem, który nie poluje na nie. Przy fatalnym zbiegu okoliczności może zdarzyć się tragedia. Nie mają one w lasach też naturalnego wroga, a ich liczebność szybko rośnie. Jak podkreślają eksperci z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, bardziej niebezpieczne są hybrydy, czyli krzyżówki wilka z psem.

Wprowadzona w 1998 r. ścisła ochrona wilka uchroniła te zwierzęta przed zniknięciem z polskich lasów. Obecnie krajowa populacja tego drapieżnika jest szacowana na ponad 1,5 tys. osobników.

Poprzedni artykułNoworoczny turniej tenisa stołowego w Garczegorzu
Następny artykułOrszak Trzech Króli wyruszy z Lubowidza

4 KOMENTARZE

  1. Od bodajże 4lat mówi się o obecności wilków na Pomorzu a jakoś do tej pory nie odnotowano z tego co wiem ataku tego drapieżnika na człowieka. Tylko media są tak zdolne że napędzają strach w ludziach. Kiedy Wam się to w końcu znudzi?

  2. Ja osobiście spotkałem 2razy wilka 🙂
    W zeszłym roku w marcu stałem od niego jakieś 20m zwierzę , wilk popatrzał i poszedł dalej oraz w w grudniu ubiegłego roku również się spotkaliśmy tylko już na odległości 50/60m.
    Wilki u nas w gminie Wicko są od 4/5Lat .
    Pozdrawiam z okolicy Wicka

  3. I znów ktoś napisał kolejne brednie na temat wilków. Udowodnili że w ZBYCHOWIE to zwyczajny pies urządził sobie zabawę na Danielach. Jednak że większość czyta tylko nagłówki a malo kto czyta treść.. danego artykułu to sieje się taka fala nienawiści do nie groźnych dla nas stworzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj