Dokładnie 102 tys. 624 zł i 6 gr brutto musiało wypłacić Starostwo Powiatowe ustępującej ze stanowiska Teresie Ossowskiej – Szarej. W związku z zakończeniem kadencji, odprawy lub ekwiwalenty za niewykorzystany urlop otrzymali także inni samorządowcy w powiecie lęborskim.

O kwotach, jakie urzędy musiały wypłacić w związku z zakończeniem kadencji, poinformował w piątkowym wydaniu Dziennik Bałtycki – Echo Ziemi Lęborskiej.

Na wysoką odprawę dla byłej starosty Teresy Ossowskiej – Szarej złożyła się należna jej odprawa w wysokości sześciomiesięcznego wynagrodzenia z tytułu przejścia na emeryturę (63 tys. 720 zł), trzymiesięczna odprawa z tytułu zakończenia kadencji (31 tys. 860 zł) oraz ekwiwalent za niewykorzystany urlop 111 godzin (7 tys. 44 zł 6 gr).

Była wicestarosta Elżbieta Godderis otrzymała odprawę w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia tj. 26 tys. 700 zł. Ustępujący wójt Gminy Cewice – Jerzy Pernal – w związku z opuszczeniem urzędu także otrzymał odprawę w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia 29 tys. 55 zł oraz ekwiwalent za niewykorzystany urlop 6 tys. 886 zł 53 gr.

Pozostający na stanowiskach burmistrzowie i wójtowie, przy okazji zakończenia kadencji rozliczają swój urlop. Andrzej Strzechmiński za 68 dni niewykorzystanego urlopu otrzymał 33 tys. 90 zł 10 gr.

– Jest tyle pracy, że nie mam kiedy wziąć urlopu. Gdybym go przeniósł na kolejną kadencję, pewnie i tak bym go nie wykorzystał – powiedział Andrzej Strzechmiński dziennikarzom Dziennika Bałtyckiego.

Pozostali samorządowcy – Ryszard Wittke (Nowa Wieś Lęborska), Dariusz Waleśkiewicz (Wicko) oraz Witold Namyślak (Lębork) postanowili przenieść swoje zaległe urlopy do wykorzystania w obecnej kadencji samorządu, która będzie trwała 5 lat.

Poprzedni artykułZawodnicy Gardy Wicko z sukcesami wystąpili na imprezie w Gdyni
Następny artykułXX jubileuszowy Festiwal Pomuchla

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj