Dzielnicowy z Cewic pospieszył z pomocą pani Stefanii, 81-letniej mieszkance Okalic. Przy wsparciu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej odebrano receptę, a następnie dostarczono seniorce wykupione leki.

Pani Stefania, z racji wieku znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Poza tym, starsza kobieta ma problemy z poruszaniem się i nie ma możliwości sama wybrać się po zakupy jedzenia czy też leków.

– Kiedy okazało się, że seniorka pilnie potrzebuje wykupić wystawione przez lekarza recepty, pomocną rękę wyciągną cewicki dzielnicowy. Policjant razem z żołnierzami WOT odebrał od Pani Stefanii recepty, a następnie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności dostarczył niezbędne lekarstwa. 81-latka podziękowała funkcjonariuszom za pomoc – informuje sierż. sztab Marta Bąciaszek, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku.

Lęborscy policjanci deklarują wsparcie dla seniorów w czasie pandemii, będą pośredniczyli w kontakcie z instytucjami pomocy, a w razie konieczności także w codziennych czynnościach, jak zakup leków czy dotarcie do lekarza. Na stronie internetowej lęborskiej komendy, znajduje się lista dzielnicowych wraz z numerami kontaktowymi.

Poprzedni artykułRowerzyści apelują: pilnujcie psów i zamykajcie furtki! Stawką jest bezpieczeństwo nas wszystkich
Następny artykułUlica Szkolna w Siemirowicach już po remoncie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj