Radni gminy Nowa Wieś Lęborska z klubu Mocna Wieś pieniądze ze swoich diet przeznaczyli na zakup sprzętu dla szpitala w Lęborku. Ma on pomóc w ochronie pracowników medycznych przed zarażeniem koronawirusem.

– Zakupiliśmy z diet radnych dwa zestawy wideodomofonów i w poniedziałek 20 kwietnia zostały przekazane dyrekcji szpitala – informuje radny Ireneusz Radtke.

WIĘCEJ: Radni gminy NWL chcą wesprzeć lęborski szpital. 26 tys. zł na sprzęt pomocny przy epidemii >>

Dzięki wyposażeniu placówki w wideodomofony, ograniczony zostanie kontakt pacjentów z personelem. W przypadku przyjęcia osoby zarażonej koronawirusem, pracownicy medyczni unikną zagrożenia infekcji oraz ewentualnej kwarantanny – która mogłaby wyłączyć z funkcjonowania cały oddział lub szpital.

W akcję zaangażowali się radni Krystian Chrzanowski, Roman Downar-Zapolski, Andrzej Florczyk, Katarzyna Frankowska-Kręcisz, Rafał Gajewski, Zdzisław Korda, Ireneusz Radtke, Marian Syldatk, Radosław Wiśniewski.

Wcześniej, radni z tego klubu zwrócili się do wójta Ryszarda Wittke z apelem o uruchomienie rezerwy budżetowej, w celu doposażenia lęborskiego szpitala. Środki na wsparcie placówki przekazały także inne samorządy z powiatu lęborskiego, oraz także radni z własnych środków.

WIĘCEJ: Nowa Wieś Lęborska kupuje maski dla mieszkańców i wspiera szpital w Lęborku >>

Sołtys Pogorzelic Szymon Medalion, poinformował, że diety z najbliższych miesięcy przeznaczył na zakup masek ochronnych dla mieszkańców sołectwa. Wszyscy otrzymają bawełniane maski wielokrotnego użycia.

WIĘCEJ: Sołtys Pogorzelic swoje diety przeznaczył na maski dla mieszkańców >>

W powiecie lęborskim nadal nie odnotowano przypadków zakażenia. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lęborku informuje we wtorek (21.04) o 230 osobach przebywających w izolacji – to nieznaczny wzrost w stosunku do poprzedniego dnia. Od 12 marca do 17 kwietnia badania w kierunku obecności wirusa SARS-COV-2 wykonano u 93 osób z terenu powiatu lęborskiego.

Poprzedni artykułPrzebudowana ulica Bałtycka w Nowej Wsi Lęborskiej
Następny artykułSusza – kryzys, który sami na siebie sprowadzamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj