Szymon Medalion - sołtys sołectwa Pogorzelice
Szymon Medalion - sołtys sołectwa Pogorzelice

W trosce o nasze zdrowie postanowiłem przeznaczyć swoje diety sołeckie z najbliższych miesięcy na zakup maseczek ochronnych dla mieszkańców Pogorzelic – poinformował Szymon Medalion, na sołeckim profilu Facebooka.

W Pogorzelicach – sołectwo tworzy jedna miejscowość – mieszka ponad 400 osób. Do mieszkańców trafiła już pierwsza partia, 100 sztuk masek, sponsorowanych przez sołtysa. Więcej zostanie rozdysponowane w kolejnych dniach, z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Maski, które otrzymają mieszkańcy Pogorzelic, są wielokrotnego użytku, wykonane z bawełny. Po każdym użyciu należy maskę wyparzyć lub wyprać w temperaturze przynajmniej 60 stopni oraz przeprasować gorącym żelazkiem.

‼️Uwaga ‼️W trosce o nasze zdrowie postanowiłem przeznaczyć swoje diety sołeckie z najbliższych miesięcy na zakup…

Gepostet von Sołectwo Pogorzelice am Donnerstag, 9. April 2020

Od 16 kwietnia w całej Polsce będzie obowiązywał nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Według ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, noszenie maseczek lub chustek ograniczy rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa.

WIĘCEJ: Od 16 kwietnia powszechny obowiązek zakrywania nosa i ust w Polsce >>

Akcję wyposażania mieszkańców w maski na twarz przeprowadzono w gminie Wicko – samorząd zamówił 2000 sztuk, kolejne w ramach społecznej akcji przygotowuje także Sołectwo Łebieniec – KGW Łabędź. Dystrybucję koordynują druhowie OSP oraz sołtysi.

Więcej w artykule: Mieszkańcy gminy Wicko otrzymają maski ochronne >>

Poprzedni artykułMieszkańcy gminy Cewice uszyli już ponad 1000 sztuk maseczek
Następny artykułPrzebudowane drogi w Cewicach. Zakończono inwestycje na Osiedlu Młodych i Osiedlu na Wzgórzu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj