Była starosta Teresa Ossowska – Szara przeforsowała przyznanie nagrody dla dyrektor lęborskiego szpitala w wysokości 51 tys. zł na jednym z ostatnich posiedzeń Zarządu Powiatu Lęborskiego, któremu przewodniczyła. Informacja ukazała się w Biuletynie Informacji Publicznej dopiero 22 listopada – dzień po tym jak Teresa Ossowska – Szara przestała być starostą. Wysokość nagrody uzasadniła efektywnością realizowanych przez szpital zadań.

We wspominanym posiedzeniu zarządu powiatu poprzedniej kadencji 14 listopada 2018 r., uczestniczyła starosta Teresa Ossowska – Szara, wicestarosta Elżbieta Godderis, członek zarządu Adam Nowak, członek Jarosław Pruski, członek Krzysztof Pruszak, skarbnik powiatu, sekretarz oraz radca prawny. Nagroda dla dyrektor szpitala wynika z ustawowych przepisów prawa, ale nie wynika z nich jej wysokość. Dlatego Adam Nowak wnioskował o zmniejszenie nagrody do 30.000 zł. Wbrew tym staraniom, przy jednym głosie sprzeciwu, zarząd uchwalił na wniosek starosty przyznanie nagrody w wysokości trzykrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia dyrektor szpitala.

CZYTAJ TAKŻE: Nagroda dla dyrektor szpitala wstrzymana! Wypłaty 51 tys. zł oczekuje Teresa Ossowska-Szara >>

Temat lęborskiego szpitala był szeroko komentowany w czasie jesiennej kampanii przed wyborami samorządowymi. Większość kandydatów była zgodna co do potrzeby zmian funkcjonowania zarządzanej przez powiat lęborskiej placówki. W tym kontekście, przyznanie tak wysokiej nagrody rocznej dyrektor szpitala, można interpretować jako deklarację ustępującego Zarządu Powiatu Lęborskiego, że szpital funkcjonuje prawidłowo.

SKANDAL! Radna Szara chce uciszyć Internautów i leborski24.pl – nie damy się zastraszyć! >>

Podczas kampanii samorządowej w 2014 roku, Teresa Ossowska – Szara wraz z Maciejem Szrederem zwracali uwagę na potrzebę zmian w strukturze wynagrodzeń pracowników szpitala, obrazując to hasłem „SZPITAL DLA PACJENTA – NIE DLA DYREKTORA”.

Na ostatniej sesji poprzedniej kadencji Rady Powiatu Lęborskiego, radni złożyli interpelację w sprawie fatalnej sytuacji techników zatrudnionych w lęborskim szpitalu. Otrzymali wymijającą odpowiedź, w której trudno odnaleźć jakiekolwiek konkrety odnoszące się do poruszonego problemu.

Poprzedni artykułMikołaje z Centrum Informacji Turystycznej w Łebie
Następny artykułWspólne ubieranie choinki oraz bieg mikołajkowy w Łebie

3 KOMENTARZE

  1. Taka niby geriatria zła, bo nie leczy, tylko się opiekuje, a potem po wygraniu władzy pani Szara chwali się jaka to zajrfajna geriatrię lęborski szpital ma. Sukces na wielu ojców, a najbardziej widoczne są ci, którzy najgłośniej krzyczą. W związku z tym tekstem koniecznie obejrzyjcie dołączona konferencje „koalicji”, która zdechła tuż po podziale foteli i skumaniu się Szarej z Namyslakiem.

  2. Premie na koniec roku zawsze rozdzielali miedzy siebie….jak nie po 20 tys to po 50 tys….a sprawa techników leży od lat….na chwile obecną technik podstawy ma 2200 zł brutto huuuurrrra ..po 28n latach pracy , podnoszenia kawlifikacji , doświadczenia to marzenie życia…a sprawa pokrętnych odpowiedzi jak rzecza naturalna władz szpitala….i dodam jeszcze jedno ….na jednym z zebrań u pani dyrektor poruszono sprawę zarobków diagnostów i słyszymy słowa ” wiecie państwo” ja bym podniosła zarobki bo zdaję sobie sprawę ze są żenujące ale jak się dowiedzą technicy to…. i zonk nieprawda?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj