Jarosław Litwin - Przewodniczący Rady Miejskiej w Lęborku
Jarosław Litwin / fot. www.facebook.com/LitwinLebork

„Marzy mi się…” – tymi słowami Jarosław Litwin, przewodniczący Rady Miejskiej w Lęborku, rozpoczyna najnowszy wpis na swoim oficjalnym facebookowym profilu.

Wśród marzeń wymienia m.in. wzajemny szacunek polityków, rozsądną władzę i konstruktywną opozycję oraz krytykuje zamykanie się przez rządzących w swoich gabinetach zaraz po ogłoszeniu wyników wyborczych.

Marzy mi się taka Polska, w której samorządowcy/politycy nie chcą RZĄDZIĆ, a ZARZĄDZAĆ wspólnym dobrem – wspólnym dobrem, które jest NAS WSZYSTKICH, a nie tylko tych, którzy sprawują władzę.

W jednym z punktów sugeruje powołanie nowych „okrągłych stołów”, tak w parlamencie krajowym jak i samorządach:

Marzy mi się, by chociaż raz w roku przedstawiciele wszystkich klubów sejmowych w Parlamencie oraz klubów radnych w samorządach stanęli obok siebie i powiedzieli: „W tych kwestiach jesteśmy zgodni, w tych się różnimy, jednak pamiętajmy, że inny światopogląd na różne tematy nie może przysłaniać nam tego, co najważniejsze – wzajemnego szacunku. Jedność wśród Polaków nigdy nie może być zachwiana”.

Zaznacza także, że wpis nie jest polityczną deklaracją:

Nie, nie startuję w październikowych wyborach. Nie, nie należę do żadnej partii politycznej. Nie, nie krytykuję konkretnego ugrupowania – ten wpis to wynik kilkunastoletniej obserwacji smutnego obrazu polskiej sceny politycznej.

Pod tekstem Internauci dodali kilkanaście komentarzy, w których przyłączają się do marzeń przewodniczącego. Cały wpis Jarosława Litwina można przeczytać na jego facebookowym profilu:

Marzy mi się…Marzy mi się taka Polska, w której samorządowcy/politycy szanują siebie nawzajem, mimo że są z różnych…

Gepostet von Jarosław Litwin – Radny Miasta Lębork am Freitag, 9. August 2019
Poprzedni artykułPrzekazali prawie 100 tys. zł na lęborskie hospicjum! Zbiórka trwa dalej – celem jest 6 mln
Następny artykułEdukowali lęborczan w ramach akcji #PODNIEŚFAJKĘ. Przy okazji zebrali kilka worków niedopałków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj