Na początku przyszłego roku Łebę odwiedzi Nadia Szagdaj, pisarka, laureatka wielu nagród literackich.

Nadia w zimowym zaciszu nadmorskiego miasteczka przy rozżarzonym kominku będzie tworzyła swoje kolejne dzieło literackie – kryminał, którego akcja będzie się działa w 1914 roku na terenie Łeby.

Bezpośrednia obecność pozwoli na wnikliwe zebranie potrzebnych informacji historycznych od lokalnych mieszkańców i poznać obyczaje i kulturę panującą w Łebie aby w jak największych detalach i w sposób skrupulatny powstała kolejna seria przygód Klary Schulz. Premiera książki nastąpi w maju 2019 roku. Oczywiście przewidziana jest także promocja w Łebie tej książki.

Od dzieciństwa chłonęła atmosferę artystycznego domu oraz oswajała się z nowymi technologiami pod okiem matki malarki i ojca informatyka. Pisać zaczęła w liceum. Początkowo wiersze, krótkie opowiadania i teksty do piosenek. Potem pojawiły się także felietony i książki. Dziś ma na koncie sześć powieści. Nadię Szagdaj fascynuje odmienność ludzi. Zasłyszane gdzieś w przelocie historie inspirują i pobudzają wyobraźnię. Lubi eksperymentować ze swoimi bohaterami i ścierać ze sobą gatunki literackie – szczególnie rasowy kryminał z thrillerem i powieścią obyczajową. Kryminalne zagadki pisarka uwiarygadnia wnikliwą wiedzą, którą konsultuje z zaprzyjaźnionymi psychologami, ekspertami od medycyny i prawa oraz policjantami. Książki Nadii Szagdaj to klimat kultowych powieści Agathy Christie, Raymonda Chandlera i Borisa Akunina. Chce się do nich wracać.

13 września 2018 roku Nadia otrzymała nagrodę „30 najbardziej kreatywnych Wrocławian” -nagroda Prezydenta miasta Wrocławia i miasta Wrocław. W poprzednich latach była nominowana do nagród: „Warto”, „Angelus”. W chwili obecnej Nadia ma na koncie 6 opublikowanych książek: Debiutancka powieść „Przepowiednia” Cykl o Klarze Schultz 4 pozycje: „Sprawa pechowca”, „Zniknięcie Sary”, „Grande Finale”, „Tajemnica Nathaniela” oraz „Love – a bez niej tylko mrok”. Jest również producentem i reżyserem seriali dokumentalnych: „Odkrywamy Wrocław z Nadią Szagdaj”, „5 O’Clark” 2 sezony cykl, o cudzoziemcach mieszkających w Polsce. W tym roku miał premierę serial dokumentalny „Mroki Dolnego Śląska”, jego kontynuacja będzie miała miejsce w listopadzie. W lutym 2019 roku premierę będzie miała powieść współczesna pt. „To nie jest amerykański film”.

Następny artykułNowy dowódca Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj