Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści
fot. Biblioteka w Łebie

Pełne atrakcji dla dzieci i rodzin będą wydarzenia w ramach drugiej części Festiwalu Działań Kreatywnych „PODWODNE ŻAGLE” w dniach 5 – 9 sierpnia. Wydarzenie od dziesięciu lat organizowane jest przez Bibliotekę Miejską w Łebie i Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

Festiwal ma prorodzinny charakter. Jego celem jest zachęcenie rodzin do wspólnego, kreatywnego spędzania czasu i czerpania inspiracji z opowieści, które są doskonałym nośnikiem takich wartości jak: miłość, przyjaźń i sprawiedliwość oraz pomagają w rozwijaniu zdolności komunikacyjnych i wzmacnianiu więzi międzyludzkich.

Na deptaku Kościuszki znów pojawi się kolorowe „Podwórko Wyobraźni”, czyli bajkowy plac edukacyjnych zabaw kreatywnych.
Dzieci będą mogły pobawić się Bajkostworami, a także stworzyć z nich najróżniejsze konstrukcje.

Kolejną atrakcją tego miejsca będzie budowanie z klocków MuBaBaO, które rozwijają komunikację, jasność myślenia, koncentrację i poczucie wewnętrznej równowagi wypływającej z procesu zabawy. Do tej zabawy organizatorzy zapraszają także dorosłych.

Ważną częścią Festiwalu „Podwodne Żagle” są codzienne Bajkowe Poranki i Wieczory Opowieści pod drzewem w ogrodzie biblioteki miejskiej. Opowieściami czaruje Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Styl opowiadania jest bardzo żywy, pełen interakcji z publicznością. Artysta stara się przekazać w opowieściach prastare wartości. Opowiada bajki o przyjaźni, prawdziwej miłości, umiejętności dzielenia się z innymi oraz wartości płynącej z bycia po prostu uczciwym i sprawiedliwym człowiekiem.

Dodatkowo w bibliotece można obejrzeć wystawę zabawek mechanicznych.

Poprzedni artykułPierwszy sierpniowy pokaz Danfoss Kina Letniego 2019
Następny artykułPowstała Otwarta Strefa Aktywności w Siemirowicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj