Rekordowe temperatury na Pomorzu i w Polsce

W środę kulminacja fali upałów na Pomorzu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla południowej części województwa. Z prognozy zagrożeń wynika, że mogą się pojawić też burze. Temperatura w cieniu może osiągnąć nawet 35 stopni Celsjusza. Nad morzem będzie się wahać od 27 do 29 stopni. 

Wieczorem i w nocy w strefie nadmorskiej prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z północnego zachodu. Mogą tam zostać wydane żółte alerty.

Ostrzeżenia wydawane są w trzystopniowej skali. Zgodnie z definicją IMGW, alert przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here