Gminna Biblioteka Publiczna w Cewicach - filia w Maszewie Lęborskim
Gminna Biblioteka Publiczna w Cewicach - filia w Maszewie Lęborskim

Gminna Biblioteka Publiczna w Cewicach – filia w Maszewie Lęborskim, jako pierwsza w powiecie, otrzymała tytuł „Biblioteki bezglutenowej”. Stało się to za sprawą udziału w projekcie, którego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej.

Uczestnicy projektu mieli do wykonanie jedno z trzech zadań konkursowych – napisać wiersz o tematyce glutenu, celiakii lub diety bezglutenowej, zrobić zdjęcie na temat bezglutenowego odżywiania, przesłać przepis na wymyślone przez siebie danie bez glutenu.

Biblioteka w Maszewie Lęborskim zdecydowała się na przesłanie przepisu. O pomoc poprosiła czytelniczkę – panią Grażynę Bońkowską, której kuchnia bezglutenowa nie jest obca. Przepis na sernik bezglutenowy zdobył uznanie organizatorów konkursu.

W nagrodę biblioteka otrzymała książki i poradniki wydane przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, które znajdą miejsce na specjalnej „półce bezglutenowej”. Ponadto biblioteka została wpisana na ogólnopolską listę bibliotek bezglutenowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here