Urząd Gminy Cewice

W ubiegłym tygodniu rząd ogłosił kolejny etap łagodzenia reżimu antywirusowego. Jednym z jego elementów, jest umożliwienie od 6 maja samorządom podejmowania decyzji w sprawie wznowienia działalności placówek przedszkolnych.

Teraz to wójtowie i burmistrzowie muszą wziąć na siebie odpowiedzialność za zdrowie dzieci, pracowników, a także rodziców. Wójt Gminy Cewice Jerzy Bańka podjął decyzję o wstrzymaniu się z ponownym otwarciem przedszkoli.

Poniżej treść oświadczenia Wójta Gminy Cewice:

Szanowni Państwo, w związku z możliwością otwarcia oddziałów przedszkolnych z dniem 6 maja 2020 r. w porozumieniu z dyrektorami publicznych placówek oświatowych podjąłem decyzję, iż zajęcia w publicznych oddziałach przedszkolnych nie będą organizowane.

Nadmieniam, że nie jesteśmy w stanie sprostać wymogom jakie narzuciło nam Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektor Sanitarny w związku z otwarciem oddziałów przedszkolnych, takich jak np. organizacja zajęć oraz spożywanie posiłków w małych grupach, bezpieczny dowóz dzieci, dezynfekcja wykładzin tekstylnych i usunięcie z sal przedmiotów i sprzętów, których nie można skutecznie dezynfekować.

Drodzy rodzice mając na względzie dbałość o zdrowie Wasze, Waszych dzieci jak również personelu dydaktycznego i obsługi, nie wyrażam zgody na funkcjonowanie publicznych placówek przedszkolnych do dnia 24 maja 2020 roku. Bliższych informacji udzielą Państwu dyrektorzy publicznych placówek oświatowych.

Wójt Gminy Cewice
Jerzy Bańka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here