KPP Lębork
KPP Lębork

W weekendowym patrolowaniu terenów rekreacyjnych na całym Pomorzu uczestniczyło ponad 1100 policjantów. Wspierani byli przez Żandarmerię Wojskową, Wojska Obrony Terytorialnej i funkcjonariuszy straży gminnych. 50 pracowało na ulicach Lęborka i powiatu lęborskiego.

– Policjanci wspierani przez Wojska Obrony Terytorialnej i straże gminne walczyli na ulicach powiatu lęborskiego, by zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19 – poinformowała sierż. sztab. Marta Bąciaszek, rzecznik prasowa KPP Lębork.

Mandat można otrzymać za jeżdżenie „bez celu”, wycieczkę rowerową lub… korzystanie z myjni samoobsługowej (czytelnicy donoszą, że myjnie automatyczne na stacjach Orlen są ok). Osoby, które opuszczają swoje mieszkania, pytane są o cel wyjścia. Na drogach zorganizowano punkty kontrolne – zatrzymywane były wszystkie samochody zmierzające nad morze.

W sobotę policyjny Black Hawk patrolował obszar Zatoki Puckiej i Półwyspu Helskiego. W niedzielę – latał nad Trójmiastem. Do sprawdzania sytuacji na plażach z powietrza w weekend wykorzystywany był także policyjny dron.

WIĘCEJ: Policja walczy z koronawirusem masowo kontrolując obywateli. Mandat za jeżdżenie „bez celu” >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here