Pielgrzymka rowerowa Lębork - Jasna Góra

Kilkudziesięciu pielgrzymów, którzy tydzień temu wyruszyli na rowerach z Lęborka, dotarło już do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Na miejscu są już także lęborscy pątnicy z Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki.

Organizatorem XXI rowerowej pielgrzymki Lębork – Jasna Góra jest Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku. Kierownictwo duchowe nad pielgrzymami sprawuje ks. Tomasz Syldatk.

Nasza Lęborska ekipa już w Częstochowie u stóp NMP. Dotarli szczęśliwie.

Gepostet von Jerzy Wołosz am Montag, 12. August 2019

Lęborska grupa pielgrzymów jest częścią Pielgrzymki Rowerowej Diecezji Pelplińskiej. Na rowerowy szlak wyruszyło 120 pielgrzymów, w tym pięciu kapłanów i dwie siostry zakonne.

Dotarliśmy do Mamy! 120 pielgrzymów, w tym 5 kapłanów, 2 siostry zakonne. Za nami przepiekny czas. Bogu niech będą dzięki 🚴🙏😇

Gepostet von Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Pelplińskiej am Dienstag, 13. August 2019

Do Jasnej Góry dotarła również XXXVIII Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wraz z grupą lęborską. Jest ona najdłuższą pielgrzymką w Polsce. Przez 19 dni pątnicy pokonują 638 km, przechodząc kolejno przez woj. pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, łódzkie i śląskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here