Na początku przyszłego roku Łebę odwiedzi Nadia Szagdaj, pisarka, laureatka wielu nagród literackich.

Nadia w zimowym zaciszu nadmorskiego miasteczka przy rozżarzonym kominku będzie tworzyła swoje kolejne dzieło literackie – kryminał, którego akcja będzie się działa w 1914 roku na terenie Łeby.

Bezpośrednia obecność pozwoli na wnikliwe zebranie potrzebnych informacji historycznych od lokalnych mieszkańców i poznać obyczaje i kulturę panującą w Łebie aby w jak największych detalach i w sposób skrupulatny powstała kolejna seria przygód Klary Schulz. Premiera książki nastąpi w maju 2019 roku. Oczywiście przewidziana jest także promocja w Łebie tej książki.

Od dzieciństwa chłonęła atmosferę artystycznego domu oraz oswajała się z nowymi technologiami pod okiem matki malarki i ojca informatyka. Pisać zaczęła w liceum. Początkowo wiersze, krótkie opowiadania i teksty do piosenek. Potem pojawiły się także felietony i książki. Dziś ma na koncie sześć powieści. Nadię Szagdaj fascynuje odmienność ludzi. Zasłyszane gdzieś w przelocie historie inspirują i pobudzają wyobraźnię. Lubi eksperymentować ze swoimi bohaterami i ścierać ze sobą gatunki literackie – szczególnie rasowy kryminał z thrillerem i powieścią obyczajową. Kryminalne zagadki pisarka uwiarygadnia wnikliwą wiedzą, którą konsultuje z zaprzyjaźnionymi psychologami, ekspertami od medycyny i prawa oraz policjantami. Książki Nadii Szagdaj to klimat kultowych powieści Agathy Christie, Raymonda Chandlera i Borisa Akunina. Chce się do nich wracać.

13 września 2018 roku Nadia otrzymała nagrodę „30 najbardziej kreatywnych Wrocławian” -nagroda Prezydenta miasta Wrocławia i miasta Wrocław. W poprzednich latach była nominowana do nagród: „Warto”, „Angelus”. W chwili obecnej Nadia ma na koncie 6 opublikowanych książek: Debiutancka powieść „Przepowiednia” Cykl o Klarze Schultz 4 pozycje: „Sprawa pechowca”, „Zniknięcie Sary”, „Grande Finale”, „Tajemnica Nathaniela” oraz „Love – a bez niej tylko mrok”. Jest również producentem i reżyserem seriali dokumentalnych: „Odkrywamy Wrocław z Nadią Szagdaj”, „5 O’Clark” 2 sezony cykl, o cudzoziemcach mieszkających w Polsce. W tym roku miał premierę serial dokumentalny „Mroki Dolnego Śląska”, jego kontynuacja będzie miała miejsce w listopadzie. W lutym 2019 roku premierę będzie miała powieść współczesna pt. „To nie jest amerykański film”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here